We are a leading Manufacturer of simple plastic scrap crushing machine and plastic dana making machine from New Delhi, India.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Material | ABS |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Voltage | 320 V |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180000 / Unit Get Latest Price
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Capacity | 220 Kg/hr |
| Power Consumption | 10 HP |
| Usage/Application | Plastic Recycling |
| Finish | Color Coated |
| Voltage | 440 V |
| Brand | Ravi Engineering Works |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
We have gained recognition as an eminent enterprise, devotedly engaged in offering a broad range of Plastic Dana Making Machine.The offered machine is manufactured using supreme quality components and advanced technology under the visionary guidance of skilled professionals. It is made available in different specifications as per the information laid down by our clients. Clients can avail this machine from us at pocket friendly price.
Features:
Time saving
High performance
Low maintenance
Mr Singh (Owner)
Ravi Engineering Works
C-211, Sec-3 Dsidc, Bawana Indl Area
New Delhi - 110039, Delhi, India