Offering you a complete choice of products which include plastic grinding machine, pet bottle crusher machine, plastic pet bottles crushing machine, plastic bottle grinding machine, pet bottle grinding machine and plastic grinding machines trader.
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Plastic Type | HDPE |
| Usage/Application | For Scraping |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220 V |
| Type | Semi Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kgs/hr |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic, Semi Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 kgs/hr |
| Usage/Application | Coal |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Type | AC Motor |
| Warranty | 5 Years |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 80 kg/hr |
| Plastic Type | PVC |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220 V |
| Type | Semi Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| I Deal In | New Only |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 300 kg/hr |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finish | Polished |
Mr Singh (Owner)
Ravi Engineering Works
C-211, Sec-3 Dsidc, Bawana Indl Area
New Delhi - 110039, Delhi, India