Providing you the best range of dana cutter machine with effective & timely delivery.
₹ 37000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 300Kg/ Hour |
| Voltage | 415 - 440 V |
| Finish | Color Coated |
| Product To Be Cut | Granule |
| Max Cutting Thickness | 0-5 mm |
| Power | 5 HP -100 HP |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three |
Mr Singh (Owner)
Ravi Engineering Works
C-211, Sec-3 Dsidc, Bawana Indl Area
New Delhi - 110039, Delhi, India